Liikluskindlustus

Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana

Aizsargā ceļu satiksmes dalībniekus - iegādājies OCTA Seesam e-veikalā

Zelta OCTA – kas lācītim vēderā

Publicēts: 9.10.2018

 

Auto iegāde vienmēr ir kā jaunas grāmatas lasīšana. Nekad nevar zināt, kāds pavērsiens sekos nākamajā lappusē un kur nu vēl to, ar ko tā beigsies. Ne velti ir teiciens, ka ir tikai divi laimīgi auto īpašnieka brīži – kad auto tiek nopirkts un kad tas beidzot tiek pārdots. Bet pa vidu patiešām ir ļoti daudz un dažādi kopīgi piedzīvotu notikumu, kas nereti līdzinās krāšņam romānam. Kā šajos līkločos pasargāt sevi no liekiem izdevumiem, it īpaši tad, ja šajā kopīgajā ceļā var gadīties arī pa kādam satiksmes negadījumam? Šāds jautājums rodas gandrīz katram rūpīgam un gādīgam auto īpašniekam uzreiz pēc tā iegādes. Un šādos gadījumos var lieti noderēt apdrošināšana.

Lai cik arī vecs nebūtu Tavs auto, lai kāda arī nebūtu Tava autovadīšanas pieredze, ir skaidrs viens – Tavs auto ir pelnījis labāko, ko apdrošinātājs spēj piedāvāt. Ja bez obligātās sauzemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas jeb OCTA, atbilstoši likumam, auto piedalīšanās satiksmē nav pieļaujama, tad brīvprātīgā transportlīdzekļa apdrošināšana jeb KASKO jau ir katra īpašnieka individuāla izvēle. Taču jāatzīst - ja Tavs “bērītis” ir jau ar pieredzi, tad KASKO iegāde izmaksu ziņā var izrādīties smags vezums. Lai atvieglotu to, apdrošināšanas sabiedrība “Seesam” piedāvā Zelta OCTA – brīvprātīga transportlīdzekļa apdrošināšanu, kas par pieejamu cenu, nodrošinās finansiālu atbalstu, ja negadījumā ar citu auto vai sadursmē ar dzīvnieku būs cietis Tavs auto.

 

Vai Zelta OCTA manam auto ir piemērota?

Esi uzmanīgs autovadītājs, ceļa zīmes ievēro, ātrumu nepārkāp. Tomēr dzīvē gadās visādi un ne vienmēr, piesēžoties pie stūres, varam paredzēt to, kas tik saulainā, skaistā vai tieši pretēji lietus un vēja pilnā dienā sagaida aiz kārtējā līkuma. Statistika diemžēl ir nepielūdzama - ceļu satiksmes negadījumi notiek neskatoties uz to vai spīd saule vai līst lietus. Balstoties uz Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) datiem, gadā Latvijā notiek vidēji 3000 jeb dienā vismaz 9 ceļu satiksmes negadījumi. Un ja nu reiz tas ir noticis un esi bijis pie vainas šādai situācijai, tad tā ir divkārt nepatīkama – jūties vainīgs cita īpašuma un/vai veselības bojāšanā, bet arī saproti, ka paša auto neklājas labi – lukturis jāmaina, durvis jākrāso, bet makā svilpo vējš. Šāds notikums nav gaidīts ne viena dzīvē, taču, kad tas pienāk, tad apdrošināšana ir nereti vienīgais stiprais plecs, kas palīdz to pārvarēt.

Parastā OCTA jeb obligātās sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskā apdrošināšanas gadījumā jūs apdrošināt savu atbildību un tas nozīmē, ka, ja izraisāt ceļu satiksmes negadījumu un nodarāt zaudējumus kādai citai personai vai tās īpašumam, tos sedz apdrošinātājs. Taču OCTA, bez kuras neviens transportlīdzeklis nevar piedalīties satiksmē, nesegs nodarītos zaudējumus paša auto, ja esi bijis vainīgs negadījuma izraisīšanas. Šeit talkā nāks Zelta OCTA, kas savukārt segs zaudējumus paša auto. Tavs auto ir pelnījis labāko, arī tad, ja tas nav gluži nupat izbraucis no salona un ir jau labākajos gados. Tas nozīmē, ka Zelta OCTA ir tavs vidusceļš finanšu sabalansēšanai un tava auto iespēja turpināt ceļu pēc negadījuma atjaunotam.

 

Kad izvēlēties KASKO, bet kad – Zelta OCTA?

Ja līdz šim nav nācies saskarties ar auto iegādi un šobrīd esi tikai sava pirmā auto meklējumos, pilnīgi noteikti Tev rodas jautājums, kāpēc viss tik sarezģīti, kāpēc man vajag Zelta OCTA polisi, ja var izvēlēties KASKO, kas nodrošina plašāku finansiālu aizsardzību, iekļaujot, piemēram, tādus zaudējumus, kas rodas transportlīdzekļa zādzības vai laupīšanas gadījumā. Tiesa, ja lūko pēc jauna vai mazlietota auto, tad KASKO noteikti būs īstais risinājums. KASKO parasti ir obligāta līzingu kompāniju prasība, kuras tādejādi cenšas pasargāt arī sevi no potenciālajiem zaudējumiem auto neatgriezeniska bojājuma vai zādzības gadījumā. Taču, ja vēlies iegādāties auto, kurš jau kādu laiku ir pildījis savu uzdevumu, traucoties pa tuviem un tāliem ceļiem, tad iegādājoties to, prasība pēc KASKO polises nebūs. Ja auto maksā vien dažus tūkstošus eiro, tad KASKO apdrošināšanas izmaksas šādā gadījumā ir neadekvāti augstas. Tāpēc, ja Tavs auto ir tā dēvētais “vieglais” automobīlis, nav līzingā, atrodas CSDD uzskaitē un tam ir spēkā esoša tehniskā apskate, tad “Seesam” Zelta OCTA ir labākā izvēle un tava atbilde negaidītām situācijām - polise, kura par adekvātu samaksu sniegs atbalstu nelaimes brīdī.

 

Kādas priekšrocības piedāvā Zelta OCTA?

“Seesam” Zelta OCTA sedz ne tikai sadursmē ar citu auto radušos zaudējumus Tavam auto, bet arī tos, kas gūti saskrienoties ar meža zvēriem, kas uz Latvijas ceļiem, nav retums. “Seesam” dati liecina, ka diemžēl aptuveni puse no pieteiktajām Zelta OCTA atlīdzībām ir saistītas ar zaudējumu kompensēšanu pēc sadursmes ar dzīvnieku. Un kas nebūt nav mazsvarīgi – Zelta OCTAi nav pašriska, kas nozīmē, ka jebkurš auto bojājums, kurš iegūts ceļu satiksmes negadījums vai sadursmē ar dzīvnieku, tiks kompensēts no apdrošinātāja puses.

Kad 58 gadus vecais Ainis devās atceļā no tautisko deju mēģinājuma Talsu tautas namā uz mājām, kas atrodas 10 kilometrus no pilsētas centra, bija jau pustumsa. Ainis ir uzmanīgs braucējs ar 30 gadu pieredzi un zina, ka, braucot novakarē, ir jāuzmanās no zvēriem, kuri mēdz tumsas aizsegā doties barības meklējumos. Taču šoreiz stirna burtiski izskrēja no ceļmalas krūmiem mašīnai priekšā un sadursme, kā arī tās sekas bija neizbēgamas. Ainis sazinājās ar policiju, kura fiksēja notikumu. Taču skāde bija jau nodarīta. Nedaudz iebuktētā virsbūve bija mazākā daļa no bēdas, jo bija pārsists arī radiators un labās puses lukturis arī bija pa galam. Tomēr Ainis bija iegādājies Zelta OCTA polisi dienā, kad iegādājās auto, ar kuru nu jau brauca deviņus mēnešus. Zelta OCTA kompensēja zaudējumu izmaksas, kas kopā sastādīja 235 eiro un jau pēc divām nedēļām sadursmes pēdas bija salabotas un Ainis varēja lepni doties uz deju mēģinājumiem.

Nereti dzirdēts, mīts, ka Zelta OCTA darbojas tikai Latvijā. Šeit nu droši varat nezinātājiem pastāstīt, ka tā nu gan tas nav un Zelta OCTA darbojas visā Eiropas Savienībā. Jāatzīmē, ka Zelta OCTA var iegādāties internetā, kā arī atlīdzību var pieteikt tiešsaistē, nebraucot uz servisu, neatkarīgi no tā, kurš vainojams sadursmē. Lai to izdarītu, nepieciešams tikai policijas protokols un jānofotografē automašīnas bojātās vietas. Vienlaikus “Seesam” ir parūpējies, lai līdz ar Zelta OCTA iegādi gūtu arī rīcības brīvību par to, kādā veidā segt negadījumā radušos bojājumus, jo atlīdzība tiek izmaksāta pārskaitot to uz bankas kontu.

 

 

Kā tiek aprēķināta atlīdzība par Zelta OCTA polisi?

Ja reiz likās, ka vissarežģītākās formulas ir matemātikas grāmatā, tad pieaugušo dzīve parāda, kā tas tā nebūt nav. Tāpēc “Seesam” Zelta OCTA, domājot par saviem klientiem un to, lai zaudējumu apmaksa būtu viegla un saprotama, ir izveidojusi tabulu https://www.seesam.lv/doc/ZeltaOCTA_atlidzibu_tabula.pdf, kurā ieskatoties var uzzināt, kāda būs zaudējumu kompensācijas summa. Vairs nav jābrauc uz servisu, histēriski jākalkulē remonta izmaksas ar Google palīdzību vai jālūkojas zvaigznēs. Viss ir ātri, ērti un saprotami.

Un vēl tikai viena būtiska nianse – ja nu tomēr vakarā pēc garām darba stundām, traucoties mājup, krustojumā netīšām gadās iebuktēt priekšā braucošo auto, tad zaudējumus sabuktētajam auto segs Tava OCTA apdrošināšana, bet zaudējumus, kas radušies Tavam auto kompensēs Zelta OCTA. Tik jāatceras, ka negadījuma rezultātā radušies bojājumi jāpiesaka 3 dienu laikā. “Seesam” patiešām ir apliecinājuši, ka ātra lēmumu pieņemšana un zaudējumu izmaksas apdrošināšanā ir iespējama.

 

Cik maksā Zelta OCTA?

Un visbeidzot, pats pēdējais, bet noteikti ne mazāk svarīgākais jautājums – cik manam auto izmaksās Zelta OCTA. Te nav nekāda noslēpuma, tā katram auto tiek aprēķināta individuāli, ņemot vērā tā vecumu, marku, pielietojamību. Tāpēc te vietā atcerēties veco labo teicienu - labāk vienu reizi redzēt, nekā daudzas dzirdēt. Lai uzzinātu, cik Tavam auto maksās Zelta OCTA, Tev ir tikai jāatlicina 10 sekundes laika, lai aizpildītu informāciju par savu auto: https://veikals.seesam.lv/octa

Cik dažādi esam mēs paši un mūsu iespējas, tik dažādi ir arī mūsu auto. Taču noteikti piekritīsiet, ka nereti auto kļūst par otrām mājām, kur pavadām ļoti daudz laika. Ja rūpēs, par sava mājokļa drošību to apdrošinām pret dažādiem negadījumiem, tad ne mazāk būtiski arī ir rūpēties par savu auto. Diemžēl ar obligāto apdrošināšanu jeb OCTA segumu nebūs pietiekami, lai atjaunotu Jūsu auto pēc ceļu satiksmes negadījuma, jo tā kompensēs zaudējumus tam transportlīdzeklim un/vai personai, kuri Tavas vainas dēļ būs cietuši. Lai saņemtu atbalstu sava auto atjaunošanai, tad Jums ir tikai divas iespējas - KASKO vai “Seesam” unikālais produkts Zelta OCTA. Ja KASKO sniegs plašu finansiālu atbalstu jauniem un mazlietotiem transportlīdzekļiem, tad cienījamu atbalstu jau pieredzējušākiem auto sniegs Zelta OCTA. Tāpēc neatliec, jo drošība ir svarīga katru dienu. Gan mājās, gan uz ielas.