Liikluskindlustus

Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana

Aizsargā ceļu satiksmes dalībniekus - iegādājies OCTA Seesam e-veikalā

Vai Tu zini, ar ko OCTA polise atšķiras no Zelta OCTA?

Publicēts: 21.09.2017

Drošība vienmēr un visur ir pirmajā vietā, vienalga, vai Tu lec ar izpletni, gludini drēbes vai brauc ar auto. OCTA ir obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana, kas obligāti vajadzīga katram auto. Zelta OCTA ir tas pats, tikai ar dažām priekšrocībām. Kādām? Uzzini Seesam speciālistu sagatavotā raksta turpinājumā!

Situācija nr.1 "Kad visi citi slikti"

Šoreiz, tiesa, runa nebūs par tipiskā latvieša mentalitāti ar “es labs, tikai tie pārējie tādi nekādi”. Iedomājies, Tu brauc slapjā un lietainā dienā pa savu ierasto maršrutu, nekas īpašs ceļā nenotiek, kal plānus vakaram, un pēkšņi krustojumā ar mazākas nozīmes ceļu Tava auto sānā iebrauc studentiņš, kurš nupat nokārtojis tiesības. Rezultātā Tavam auto ir:

  • ieliektas priekšējās labās durvis;
  • noskrāpēta krāsa;
  • Tev pašam pāris zilumi.

Studenta auto izsists priekšējais kreisais lukturis un bukte bamperī, kā arī nedaudz ieliekts priekšējais kreisais spārns un izsists gaisa spilvens. Jums katram, protams, ir OCTA polise.

Kuru polisi šajā situācijā izvēlēties?

OCTA šajā gadījumā nodrošina Tev radušos zaudējumu atmaksu no vainīgā šofera apdrošinātāja (līdz 5 milj. eiro par cilvēkam nodarītajiem zaudējumiem, līdz 1 milj. eiro mantai nodarītajiem zaudējumiem).

Zelta OCTA šajā situācijā nodrošina tādu pašu zaudējumu atmaksu, taču to iespējams saņemt arī no Tava apdrošinātāja.

Situācija nr.2 "Kad pašam samisējās"

Nav tā, ka vienmēr viss izdodas uz 100%. Iedomājies situāciju – Tu no rīta aizgulējies un kavē darbu:

  • pusizdzerta kafija;
  • kreklu pogā pa ceļam uz mašīnu;
  • kurpes aizšņorēsi pie sarkanā luksofora;
  • skrējiens atpakaļ uz dzīvokli, jo aizmirsi paķert mašīnas atslēgas;
  • iekšā mašīnā un aiziet!

No rīta ir svarīga sapulce, tāpēc šoreiz atļauj sev nedaudz ātrāk un agresīvāk braukt. Tu īsu mirkli iemet aci telefonā, lai uzspiestu priekšnieka numuru, un BAMS! Kā vējš skrien, kā miets atduras Tavs auto pret pa galveno ceļu braucošu auto.

Kuru polisi šajā situācijā izvēlēties?

OCTA polise šajā gadījumā nostrādās par labu otram šoferim, jo Tu izraisīji negadījumu, bet, ja Tev būs Zelta OCTA, tad arī Tev ir iespēja saņemt atlīdzību no Tava apdrošinātāja par bojājumiem, kas Tavas steigas dēļ radušies Tavam auto.

Situācija nr.3 "Kad dabai bija citi plāni"

Par neparedzamiem cilvēkiem mēdz teikt: “Ar tevi jau kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt”. Tieši to pašu varētu teikt arī par dabu kopumā. Iedomājies – Tu brauc vēlā, tumšā vakarā mājās no kāda pasākuma, uz vai no laukiem vai no darba uz mājām ārpus pilsētas pa meža ceļu. Fonā klusi skan radio, mašīnā ir silti un patīkami… Un pēkšņi Tavu idilli iztraucē divas spīdošas pogas uz ceļa, trieciens un šoks. Tieši tā, tur bija stirna. Vai briedis. Mežacūka. Vai, nedod Dievs, alnis. Mašīna sasista, dzīvnieciņš pagalam.

Kuru polisi šajā situācijā izvēlēties?

OCTA šādā situācijā nedarbosies, jo meža un citiem dzīvniekiem nav apdrošinātāju, nemaz nerunājot par OCTA polisēm, turklāt kā gan var noteikt vainīgo šādā situācijā?

Turpretim Zelta OCTA dod iespēju saņemt atlīdzību par auto radītajiem bojājumiem un arī sadursmes ar dzīvnieku gadījumā,.

Par pareizām izvēlēm un mācīšanos no kļūdām

Kļūdīties ir cilvēcīgi, mācīties no kļūdām – vērtīgi, mācīties no citu kļūdām – gudri. Galvenais – laba apdrošināšana, piemēram, mēs, Seesam. Esam sasniedzami 24/7, ātri izmaksājam atlīdzības un esam gatavi palīdzēt Tev nekavējoties!

Padalies ar šo rakstu, lai arī Tavi draugi uzzina atšķirības starp Zelta un parasto OCTA polisi, un lai var izvēlēties sev piemērotāko polisi!